Odzyskamy Twój podatek!

Księgowość jest jedną z ważniejszych kwestii działania firmy. Można spróbować prowadzić ją samemu, można zatrudnić księgowego/ą, można zlecić prowadzenie księgowości "domowemu księgowemu/ej", można też skorzystać z usług biura rachunkowego.

Samemu - z uwagi na mnogość przepisów dotyczących różnych kwestii działania firmy prowadzić księgowość osobiście jest bardzo ciężko. W wielu przypadkach okaże się to błędem, bo bez odpowiedniego wykształcenia, doświadczenia, czy wiedzy jest to zajęcie, które zajmuje tyle czasu, że firma zamiast skupić się na tym do czego została stworzona zajmuje się niełatwą i bardzo czasochłonną kwestią wyjaśniania przepisów dot. danego zagadnienia, a i tak zawsze istnieje obawa, że jest „coś nie tak”.

Zatrudnienie własnego księgowego/ej – jest związane z zatrudnieniem takiej osoby w naszej firmie, co związane jest ze sporymi kosztami zważając na to, że trudno znaleźć jest osobę kompetentną, z odpowiednimi kwalifikacjami i do tego niewymagającą finansowo. Dla takiej osoby trzeba również odpowiednio przygotować stanowisko pracy, zakupić odpowiednie oprogramowanie i je aktualizować, co jest dodatkowym kosztem. Mimo nawet spełnienia wyżej wymienionych warunków nadal nie mamy pewności czy ta osoba zajmuje się swymi sprawami w sposób odpowiedni. W tym przypadku jest jeszcze dodatkowo ryzyko np. dłuższej choroby zatrudnionego przez nas pracownika gdzie konieczne będzie rozwiązanie kwestii kto naszą księgowość będzie prowadził dalej?

Zlecenie prowadzenia księgowości "domowemu księgowemu/ej" - jest to rozwiązanie jeszcze bardziej ryzykowne niż zatrudnienie księgowego/ej, ponieważ osoba taka w żaden sposób nie będzie odpowiadać za to co robi. Pracownik odpowiada przynajmniej do wysokości trzech pensji i może reprezentować nas przed różnego rodzaju urzędami w czasie kontroli. Domowy księgowy niestety już takiej możliwości nie posiada, a w przypadku pojawienia się "wymykających z rąk" komplikacji może z nami po prostu zakończyć współpracę i zostawić nas "na lodzie", gdzie pomoc biura rachunkowego w takim przypadku będzie wielokrotnieniem kosztów.

Zawarcie umowy z naszym biurem rachunkowym – jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem z kilku powodów:

  • Biuro nasze odpowiada za wyrządzoną szkodę – jest to jedna z ważniejszych kwestii – pracownik odpowiada tylko do wysokości trzech pensji (koszty wyrządzone przez nieodpowiedzialnego księgowego mogą być wielokrotnie większe). Biuro natomiast na podstawie zawartej umowy i obowiązkowej polisy OC odpowiada za wyrządzone szkody.

  • biuro jest prawie zawsze czynne – biuro nasze jest czynne w dni robocze od poniedziałku do piątku (7:00 do 15:00), za wyjątkiem niektórych tzw. długich weekendów, o których oczywiście wcześniej informujemy.

  • mniej kosztujemy – biorąc pod uwagę to, że biuro zajmuje się dużą ilością spraw księgowych koszty oprogramowania, sprzętu, koszty pracy w przeliczeniu na klienta są zdecydowanie dużo mniejsze niż pojedyncze stanowisko tworzone samemu. W ten właśnie sposób możemy oferować Państwu korzystną cenowo, profesjonalną usługę.

  • działamy profesjonalnie – biuro nasze ma odpowiednio rozbudowane działy księgowości i kadrowo – płacowy, które działają w oparciu o obowiązujące przepisy, które są na bieżąco kontrolowane, co zapewnia Państwu poczucie spokoju w stosunku do własnej „papierkowej roboty”.